КАСКО або ОСЦПВ

Це питання часто ставлять автомобілісти, обираючи варіанти захисту транспортних засобів у непередбачених ситуаціях. Але не кожному зрозумілі відмінності між різними видами автострахування.

У чому різниця між КАСКО та ОСЦПВ, що краще і що дорожче, яка страховка від чого захищає і що вибрати – розбираємо просто та доступно.

Поліси КАСКО та ОСЦПВ схожі, але не однакові

Що спільного

Обидва поліси пов’язані зі страхуванням транспортних засобів; страхувальниками, як правило, є власники транспорту, що страхується.

Головна відмінність між КАСКО та ОСЦПВ (ОСАГО) у тому, на що спрямований страховий захист і хто отримує грошову компенсацію внаслідок настання страхового випадку.

Страховий випадок – це непередбачена подія, внаслідок якої отримано збитки та буде здійснено страхову виплату. Страхові випадки для різних видів страхування відрізняються та завжди чітко прописані в договорі.

Укладаючи договір КАСКО, власник страхує від різних видів збитків безпосередньо свій транспортний засіб.

При настанні страхового випадку, він же (власник авто) отримує грошову компенсацію від страхової компанії і може розпоряджатись отриманими коштами на власний розсуд: ремонтувати авто, придбати нове або інакше.

Укладаючи договір ОСЦПВ, власник захищає не своє авто, а страхує свою громадянську відповідальність перед особами, які постраждали внаслідок ДТП за участю застрахованного авто.

У разі настання страхового випадку грошова компенсація виплачується постраждалій стороні (але не власнику авто). Тобто страховий захист ОСЦПВ спрямований на відшкодування збитків, заподіяних майну, здоров’ю або життю третіх осіб.

Купити страховку ОСЦПВ онлайн
Оформляйте поліс онлайн всього за 5 хвилин та отримайте договір на электронну пошту

Який поліс автострахування потрібно обов’язково мати

Будь-який водій повинен мати поліс ОСЦПВ, поряд з техпаспортом на ТЗ та водійськими правами. Відсутність поліса тягне за собою адмін штраф; наявність полісу – навпаки, позбавить особистого відшкодування збитків постраждалим особам. Зобов’язання щодо виплат візьме на себе страхова компанія.

Поліс КАСКО оформляється за бажанням власника транспортного засобу. Винятком є ​​випадки, коли ТЗ використовується як заставне майно. Тоді таке страхування є обов’язковою умовою для застави і спрямоване на захист інтересу кредитора.

Що дорожче за КАСКО чи ОСЦПВ і що краще вибрати?

Поліс КАСКО вважається дорожчою страховою послугою. Але це не означає, що ОСЦПВ “краще” і може замінити його.

Поліс ОСЦПВ допоможе уникнути непередбачених фінансових витрат за забезпечення цивільної відповідальності перед іншими. Але ремонтувати власне авто, зокрема, у разі винності при ДТП, доведеться власним коштом. Крім того, захист з ОСЦПВ не поширюється на інші непередбачені ситуації, в яких працює КАСКО.

У разі стихійного лиха, угону, вибуху, пожежі, протиправних дій третіх осіб ваше майно захистить лише поліс КАСКО. У межах суми договору страхування ремонт КАСКО або іншу компенсацію відшкодує страхова компанія.

Як зрозуміти, що вибрати?

Вибирати між КАСКО та ОСЦПВ не зовсім коректно.

ОСЦПВ – обов’язковий вид страхування, тому питання “вибору” не стоїть у принципі.

КАСКО – це не доповнення до обов’язкового страхування ОСЦПВ, а цільовий захист вашого авто, що компенсує витрати, від яких ОСЦПВ не захистить.

Вибравши надійну страхову компанію та відповідну програму страхування, оптимально мати обидва поліси страхування.

P.S. Про дорожнечу КАСКО “по-чесному”

Насправді, дорожнеча КАСКО перебільшена. Реальні витрати на страхування середнього авто зіставні з іншими необхідними життєвими витратами звичайного власника майна, такими як комунальні послуги або заправка авто.

При цьому сьогодні страхові компанії, поряд з класичним “повним” КАСКО, активно пропонують його більш економні аналоги. Це як бюджетні договори з мінімальним набором послуг (Міні КАСКО), так і оптимізовані програми ціна/якість типу “КАСКО 50/50” або “Оптимальне КАСКО”.

Відмінності програм КАСКО: в умовах, наборі послуг, сумах покриття, термінах договорів. Яку програму вибрати – залежить від потреб клієнта. Наприклад, КАСКО 50/50 відмінно підійде акуратним водіям зі стажем, а Міні КАСКО – оптимальний вибір, якщо цікавить захист лише за ДТП.

Оптимізовані програми КАСКО реально дають змогу заощадити, не знижуючи якості страхового захисту.

При цьому, АСК “ОМЕГА” одна з перших пропонує страхування КАСКО на виплат, що робить страхування вашого авто ще більш доступним і зручним.

Тому, КАСКО чи ОСЦПВ – вибір є, вибирати вам.

Купити страховку КАСКО онлайн
Оформляйте поліс онлайн всього за 5 хвилин та отримайте договір на электронну пошту

Основні відмінності між КАСКО та ОСЦПВ

ОСЦПВ КАСКО
Обов’язково чи ні
обов’язковий вид страхування цивільно-правової відповідальності, встановлений всім, без винятку, власників наземних транспортних засобів добровільне страхування, спрямоване на захист транспортних засобів від шкоди за різних страхових випадків, передбачених договором страхування
Від чого захищає
страховий випадок – пригода за участю застрахованого авто викрадення, протиправні дії третіх осіб, пожежа, вибух, стихійне лихо, знищення, пошкодження внаслідок ДТП, дії сторонніх предметів
Обмеження у страхуванні
застрахувати можна будь-який транспортний засіб незалежно від року випуску та інших характеристик у кожної страхової компанії існують свої обмеження за роком випуску, ціною транспортного засобу, іншими параметрами
 Термін дії договору
укладається терміном від 3 місяців до 1 року і щороку обов’язково відновлюється укладається терміном від 1 місяці; час дії залежить від різних факторів
Територія дії договору
розповсюджується на території України може діяти як на території України, так і за її межами
Розмір максимального страхового покриття
однакові суми, закріплені законом. Стандартний договір ОСЦПВ покриває збитки щодо майна – на 130 тис. грн., за життя та здоров’я – на 260 тис. грн. суми максимальних страхових виплат відрізняються для різних договорів та залежать від бажань страхувальника та умов страхової компанії
Розмір конкретних страхових виплат (грошової компенсації)
залежить від масштабу завданих збитків залежить від масштабу завданих збитків та розміру страхового покриття поліса
Ціна полісу страхування залежить від:
типу ТС (вантажний, легковий, мотоцикл); об’єму двигуна; місця реєстрації власника транспортного засобу; характер використання транспортного засобу; термін договору; наявності пільг типу ТС; року випуску та вартості ТЗ; режиму експлуатації ТЗ; вибраних для захисту ризиків; дії договору; зносу ТЗ; розміру франшизи
Умови виплат (залежно від встановленої провини при ДТП)
виплачується у разі встановлення провини виплачується незалежно від вини

Європротокол: що це і як оформити

13.02.2023

Що таке франшиза у страхуванні. Плюси і мінуси

12.10.2022

Чи потрібна страховка для виїзду за кордон

09.09.2022

Експрес страхування житла від АСК “ОМЕГА”: 5 хвилин часу – спокій на цілий рік

10.08.2022