Страхування авто у воєнний час: як бути

Введення воєнного стану в Україні поставило громадян та бізнес країни перед безліччю викликів – юридичних, матеріальних та етичних. Один із них: чи потрібне страхування авто у воєнний час? Фахівці наполягають: водіям варто забути про принцип “Війна все спише”:

 

Страхування авто у воєнний час: обов’язкову автоцивілку НЕ скасували


Законодавча база, яка регламентує страхування цивільно-правової відповідальності автовласників за збитки, заподіяні третім сторонам, не змінилася. Це означає, що автоцивілка залишається обов’язковою для всіх категорій громадян, крім:

  • учасників війни та УБД;
  • інвалідів І групи, які особисто керують своєю машиною;
  • осіб, які керують транспортним засобом інвалідів І групи, у їх присутності.

У цих випадках збитки компенсуються за рахунок МТСБ України.

Усі придбані раніше страховки на машину продовжують діяти, а по завершенні терміну дії необхідно придбати новий поліс.

Проте воєнний час вносить деякі важливі корективи.

Купити страховку ОСЦПВ онлайн
Оформляйте поліс онлайн всього за 5 хвилин та отримайте договір на электронну пошту

3 важливі нюанси страхування авто у воєнний час

Бойові дії так чи інакше вплинули на всі сфери життя, зокрема, на страхування авто. Основні відмінності від мирного часу:

1. Багато автовласників вимушено змінили місце проживання, тож не можуть оформити страхування звичним чином – відвідавши офіс страхової компанії у рідному місті.

Оптимальним рішенням стане оформлення полісу на транспортний засіб онлайн. На офіційному сайті АСК «ОМЕГА» за посиланням https://shop.omega.ua/osago/web/ можна попередньо розрахувати вартість, оформити та сплатити поліс обов’язкової автоцивілки ОСАЦВ.

Електронний документ має ту ж юридичну силу, що й паперовий бланк із мокрою печаткою. Його достатньо зберегти на смартфоні.

Через завантаженість на дорогах висока ймовірність ДТП, тому на додачу до ОСАЦВ є сенс придбати добровільну автоцивілку ДЦВ, яка збільшує ліміт відповідальності.

2. Через сильну завантаженість у воєнний час поліція часто не виїжджає на ДТП без потерпілих і тяжких наслідків.

Автовласникам потрібно бути готовими самостійно оформляти європротоколи. У разі виникнення питань варто проконсультуватися зі страховою компанією по телефону. Менеджери АСК “ОМЕГА” на зв’язку 24/7.

ВАЖЛИВО: якщо ведеться фотовідеофіксація наслідків ДТП, необхідно стежити за тим, щоб в об’єктив не потрапили блокпости ЗСУ та тероборони, військовослужбовці при виконанні бойових завдань, військова техніка тощо.

Оприлюднення подібних матеріалів може обернутися адміністративною і навіть кримінальною відповідальністю.

3. Фахівці відзначають закономірне збільшення вартості страховок-автоцивілок, що обумовлено двома факторами:

  • з 1 липня 2022 року рішенням НБУ збільшено розмір страхових сум (максимального розміру виплат) за договорами: зі 130 тис.грн до 160 тис.грн на одного потерпілого за шкоду, заподіяну майну, та з 260 тис.грн до 320 тис.грн на одного потерпілого за шкоду життю та здоров’ю;
  • у воєнний час на ринку страхування залишаються надійні страхові компанії, які справно виконують свої зобов’язання за договорами, а не фірми-»одноденки», що демпінгують ціни на страхові поліси.

Так, АСК “ОМЕГА” працює в Україні з 1994 року. На сьогоднішній день компанія має ліцензії на 17 добровільних та 7 обов’язкових видів страхування, у тому числі всі види страхування транспортних засобів. Майже 100 тисяч людей стали нашими клієнтами.

Європротокол: що це і як оформити

13.02.2023

Що таке франшиза у страхуванні. Плюси і мінуси

12.10.2022

Чи потрібна страховка для виїзду за кордон

09.09.2022

Експрес страхування житла від АСК “ОМЕГА”: 5 хвилин часу – спокій на цілий рік

10.08.2022