В Україні створюють електронні водійські права

Водійські права в Україні хочуть оцифрувати і перенести в смартфон. Зараз ця система розробляється, і буде запущений експериментальний варіант.

Подробиці розповів віце-прем’єр-міністр з питань цифрової трансформації Михайло Федоров.

Він пояснив, що водієві не обов’язково буде носити пластикове посвідчення, а його відсканований варіант буде в телефоні — поліцейський під час перевірки зможе зчитати QR-код.

«Зараз ми працюємо над запуском цифрових водійських прав і цифрових студентських квитків. І скоро запустимо експеримент, коли люди зможуть замість пластикових прав возити з собою цифрові права, і ніхто не буде за це штрафувати … Навіщо мені фізична наявність водійського посвідчення, якщо я можу його показати в електронному вигляді? Все одно планшет є у 30% поліцейських. Вони можуть у мене відсканувати QR-код і перевірити посвідчення у своїй базі даних. У селах, де немає планшетів, все одно поліцейські сідають в патрульний автомобіль і телефонують до себе на базу, щоб перевірити посвідчення», — сказав Федоров.

Однак в постанові є особливі нюанси, про які водіям варто пам’ятати. І в першу чергу це те, що посвідчення повинно бути завантажено в спеціальний додаток на смартфоні.

«Ми пропонуємо за бажанням громадянина і за допомогою відповідного мобільного додатка ДіЯ, яке запрацює вже в грудні цього року, генерувати електронні права і техпаспорт. Такі електронні документи будуть мати рівнозначну юридичну силу і так же ідентифікувати громадянина», — заявив міністр внутрішніх справ Арсен Аваков.

За матеріалами www.segodnya.ua, www.autonews.ua

Страхова компанія «ОМЕГА» оскаржує рішення НБУ про відкликання ліцензії

28.04.2023

Акція для абонентів «Київстар»

25.12.2022

З Новим Роком!

23.12.2022

АСК «ОМЕГА» — 28 років!

10.11.2022