Страховому ринку України необхідний закон, який визначив би права недержавних служб безпеки

Страховий ринок потребує створення законодавчої бази, яка чітко визначить права недержавних служб безпеки, що дозволить їм здійснювати дії, необхідні для виявлення і запобігання фактів страхового шахрайства. Таку думку висловив начальник служби безпеки СК «ОМЕГА» Олександр Горбач.
«На мій погляд, доцільно було б провести низку ефективних організаційно-правових загальносоціальних заходів, направлених на протидію організованій злочинності. Зокрема, необхідно на державному рівні розробити стратегію і тактику боротьби з нею, створити законодавчу базу, яка визначила б правовий статус недержавних служб безпеки, наділивши їх правами, необхідними для виконання поставлених завдань», – сказав він.
За його словами, на сьогоднішній день в Україні немає закону, який би регламентував роботу недержавних служб безпеки, що істотно ускладнює їх роботу.
«В даний час в Україні немає поняття «страхове шахрайство», немає і спеціалізованих міліційних підрозділів, які працюють в цьому напрямку. Окрім цього, відносини страхових компаній з правоохоронними органами не завжди складаються просто. В більшості випадків все вирішується на особистих контактах. Тому, якщо ми передаємо інформацію в правоохоронні органи, і в матеріалах містяться тлише ознаки шахрайської події – то в 99% випадків органи внутрішніх справ ці матеріали розслідувати не будуть», – розповідає Горбач.
З початку 2009 року служба безпеки СК «ОМЕГА» попередила 33 спроби страхового шахрайства, що дозволило заощадити компанії близько 700 тисяч гривень.
СК “ОМЕГА” створена в 1994 році. Компанія входить в 20-ку лідерів страхового ринку України, є членом Президії Ліги страхових організацій України, Моторного (транспортного) страхового бюро України, Національного клубу страхової виплати, Будівельного страхового пулу, Бюро страхових історій, бере участь в Проекті «Відкрите страхування» і є членом Хартії соціальної відповідальності і ділової репутації учасників страхового ринку.

Страхова компанія «ОМЕГА» оскаржує рішення НБУ про відкликання ліцензії

28.04.2023

Акція для абонентів «Київстар»

25.12.2022

З Новим Роком!

23.12.2022

АСК «ОМЕГА» — 28 років!

10.11.2022