Дотримуємося правил і процедур щодо відновлення втраченого водійського посвідчення

Втратили своє водійське посвідчення? Не біда, його можна відновити, тільки при цьому потрібно обов'язково дотримуватися правил і пройти кілька процедур, в результаті яких документ буде отримано.
Згідно з постановою Кабміну "Про затвердження Положення про порядок видачі посвідчень водіїв та допуску громадян до керування транспортними засобами"
Особи, які керують транспортним засобом (за умови, що це підтверджується відповідними документами), обмінюють посвідчення водія без здачі іспитів. Хто впродовж останніх 12 місяців не керував транспортним засобом, заміну прав проводять тільки після здачі теоретичного і практичного іспиту без обов'язкового додаткового навчання в автошколі.

ВІДПРАВИТИ ЗАЯВКУ ДЛЯ РОЗРАХУНКУ СТРАХОВКИ НА АВТО
Для розрахунку заповніть, будь ласка, форму. Співробітник АСК «ОМЕГА» зателефонує Вам найближчим часом


Обмін посвідчення водія, не придатного для використання (зіпсованого, записи в якому не читаються тощо), проводиться за цими ж правилами.
Правила підтвердження щодо наявності водійського стажу протягом останніх 12 місяців
– підтверджується безперервним стажем керування транспортним засобом. Мається на увазі робота протягом останнього часу на транспортному засобі, керування власним транспортним засобом з максимально допустимою перервою не більше одного місяця. 
– підтверджується документами, а саме: записом у трудовій книжці, довідкою з місця роботи, договором оренди транспортного засобу, який нотаріально засвідчений, техпаспортом на автівку, де особа записана власником або особою, яка має право на управління автомобілем (за дорученням).
Загублені права відновлюють після оплати всіх необхідних квитанцій та іспитів, які потрібно складати заново.
Загублений або пошкоджений талон про проходження техогляду можна отримати після його повторного проходження, при цьому, дублікат є не дійсним, інформація про наявність документа в базі ДАІ залишається лише інформацією.
Згідно із Законом
Згідно з п. 2 Наказу МВС № 166 від 02.04.1994 р., посвідчення водія без талону не дає право на керування транспортними засобами.
При втраті талона видається дублікат без іспитів, якщо він був загублений в результаті стихійного лиха, пожежі, повені. При пред'явленні посвідчення водія, документа, що посвідчує особу, квитанції про сплату за талон та після проходження теоретичного іспиту на знання правил дорожнього руху.
Згідно з п. 7 Наказу № 166, обмін талона проводиться при заміні прав; у разі, коли він непридатний для використання, при відсутності вільних рядків для обліку порушень правил дорожнього руху, а також місця для записів про вилучення прав; у разі успішного складання теоретичного іспиту на знання ПДР.
Загублений техпаспорт в цьому випадки проводиться перереєстрація авто. Крім того, проходять техогляд у зв'язку з постановкою авто на облік. Спочатку видається тимчасовий реєстраційний талон терміном до 3 місяців. Після закінчення терміну дії талона відповідно з письмовим зверненням власника працівники МРЕВ видають постійне свідоцтво про реєстрацію ТЗ з позначкою "Дублікат". У процесі відновлення потрібно надати довідки з районного та міського ДАІ про те, що техпаспорт не вилучався, а також квитанцію оплати транспортного збору, паспорт громадянина України.
Загублений поліс автоцивілки згідно з п. 17.4 Закону "Про обов'язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів", страхова компанія зобов'язана протягом семи днів безкоштовно видати дублікат цього поліса на підставі заяви страхувальника. У разі втрати дубліката умови його повернення визначаються договором.
Талони до посвідчення водія можуть скасуватиНародні депутати мають намір відмінити талони до посвідчення водія. Вже внесено відповідний законопроект "Про внесення змін до деяких законів України щодо скасування державного технічного огляду транспортних засобів" (щодо скасування талона до посвідчення водія та вдосконалення регулювання відносин у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху) № 7066, зареєстрований у Верховній Раді.
Планується внести зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення, а також у ч. 9 ст. 15 Закону України "Про дорожній рух", згідно з якою право на керування транспортними засобами підтверджується лише посвідченням водія транспортного засобу.

Страхова компанія «ОМЕГА» оскаржує рішення НБУ про відкликання ліцензії

28.04.2023

Акція для абонентів «Київстар»

25.12.2022

З Новим Роком!

23.12.2022

АСК «ОМЕГА» — 28 років!

10.11.2022