Поліси ДМС в Україні можуть подорожчати на 25-30% – эксперт

Вартість полісів добровільного медичного страхування (ДМС) в Україні при укладенні нових договорів може зрости на 25-30%, вважає заступник начальника управління медичного страхування страхової компанії "Омега" Віктор Дощинський.
В інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна" він відзначив, що вартість полісів для постійних клієнтів буде предметом обговорення у кожному конкретному випадку, хоча вірогідне її підвищення на 20%.
За словами В.Дощинського, з початку року спостерігається стабільна тенденція до подорожчання ДМС, в основному, у зв'язку із збільшенням в двічі вартості платних послуг, що надаються державними лікувальними установами, в середньому на 30%, а також вартості платних послуг приватних лікувальних установ в середньому на 60%, яка збільшувалася тричі.
Крім того, на вартості ДМС позначається подорожчання лікарських препаратів і предметів медичного призначення: з початку року ціни на імпортні ліки зросли на 55-75%, а на деякі – удвічі, вітчизняні препарати зросли в ціні на 25%.
Як відзначив В.Дощинський, в даний час спостерігається збільшення попиту на поліси ДМС, зокрема й через ажіотаж навколо епідемії грипу.
"Повинен відзначити, що ДМС – один з небагатьох сегментів, який, не зважаючи на кризові явища в економіці, демонструє ріст. В цілому на ринку в 2010 році прогнозую зростання кількості застрахованих по ДМС на 15-25% в порівнянні з 2009 роком", – сказав він.
За совами В.Дощинського, жоден з корпоративних клієнтів СК "Омега" не розірвав договір ДМС, більше того, проведені переговори за чинними договорами показали наміри керівників підприємств, профспілок переукласти договори в наступному році. При цьому керівники профспілок реально оцінюють важливість ДМС, що позначається на їх зацікавленості у включенні ДМС в колективні договори.
"Наявність же ДМС в соціальному пакеті підвищує імідж підприємства як серед партнерів по бізнесу, так і серед конкурентів. А нинішній ажіотаж з грипом робить ще бажанішою наявність страхового поліса у працівника підприємства", – сказав В.Дощинський.
В той же час, за його словами, дещо уповільнили динаміку росту сегменту ДМС карантинні заходи у ряді регіонів України.
Кількість страхових подій за договорами ДМС в період епідемії виросла удвічі, більш ніж в 2 рази виросли виплати. "Але це в порівнянні з міжепідемічним періодом. Причина такого зростання не в "смертельній" хворобі, а в смертельному ажіотажі навколо цього питання", – відзначив В.Дощинський.
За його оцінкою, в порівнянні з минулим роком зростання виплат склало всього 15-20%, що є абсолютно нормальним показником.
СК "Омега" створена в 1994 році.
На сьогоднішній день послугами СК "Омега" по ДМС користуються Полтавський ГЗК (застраховано 8,5 тис. чоловік), "Росава" (6 тис.), "Киевмедпрепарат" (1 тис.), Стахановський вагонобудівний завод (5,6 тис. чоловік).
Джерело – ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА   www.interfax.com.ua

АСК “Омега” – Генеральний страховий партнер Spartan Race Ukraine 2020.

11.09.2020

Новий офіс страхової компанії «ОМЕГА»

07.09.2020

Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву та АСК «Омега» уклали договір про співпрацю

03.08.2020

Клієнт АСК «ОМЕГА» отримав відшкодування в сумі 339 904,67 гривень

26.06.2020