Поліси ДМС в Україні можуть подорожчати на 25-30% – эксперт

Вартість полісів добровільного медичного страхування (ДМС) в Україні при укладенні нових договорів може зрости на 25-30%, вважає заступник начальника управління медичного страхування страхової компанії "ОМЕГА" Віктор Дощинський.
В інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна" він відзначив, що вартість полісів для постійних клієнтів буде предметом обговорення у кожному конкретному випадку, хоча вірогідне її підвищення на 20%.
За словами В.Дощинського, з початку року спостерігається стабільна тенденція до подорожчання ДМС, в основному, у зв'язку із збільшенням в двічі вартості платних послуг, що надаються державними лікувальними установами, в середньому на 30%, а також вартості платних послуг приватних лікувальних установ в середньому на 60%, яка збільшувалася тричі.
Крім того, на вартості ДМС позначається подорожчання лікарських препаратів і предметів медичного призначення: з початку року ціни на імпортні ліки зросли на 55-75%, а на деякі – удвічі, вітчизняні препарати зросли в ціні на 25%.
Як відзначив В.Дощинський, в даний час спостерігається збільшення попиту на поліси ДМС, зокрема й через ажіотаж навколо епідемії грипу.
"Повинен відзначити, що ДМС – один з небагатьох сегментів, який, не зважаючи на кризові явища в економіці, демонструє ріст. В цілому на ринку в 2010 році прогнозую зростання кількості застрахованих по ДМС на 15-25% в порівнянні з 2009 роком", – сказав він.
За совами В.Дощинського, жоден з корпоративних клієнтів СК "ОМЕГА" не розірвав договір ДМС, більше того, проведені переговори за чинними договорами показали наміри керівників підприємств, профспілок переукласти договори в наступному році. При цьому керівники профспілок реально оцінюють важливість ДМС, що позначається на їх зацікавленості у включенні ДМС в колективні договори.
"Наявність же ДМС в соціальному пакеті підвищує імідж підприємства як серед партнерів по бізнесу, так і серед конкурентів. А нинішній ажіотаж з грипом робить ще бажанішою наявність страхового поліса у працівника підприємства", – сказав В.Дощинський.
В той же час, за його словами, дещо уповільнили динаміку росту сегменту ДМС карантинні заходи у ряді регіонів України.
Кількість страхових подій за договорами ДМС в період епідемії виросла удвічі, більш ніж в 2 рази виросли виплати. "Але це в порівнянні з міжепідемічним періодом. Причина такого зростання не в "смертельній" хворобі, а в смертельному ажіотажі навколо цього питання", – відзначив В.Дощинський.
За його оцінкою, в порівнянні з минулим роком зростання виплат склало всього 15-20%, що є абсолютно нормальним показником.
СК "ОМЕГА" створена в 1994 році.
На сьогоднішній день послугами СК "ОМЕГА" по ДМС користуються Полтавський ГЗК (застраховано 8,5 тис. чоловік), "Росава" (6 тис.), "Киевмедпрепарат" (1 тис.), Стахановський вагонобудівний завод (5,6 тис. чоловік).
Джерело – ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА   www.interfax.com.ua

Страхова компанія «ОМЕГА» оскаржує рішення НБУ про відкликання ліцензії

28.04.2023

Акція для абонентів «Київстар»

25.12.2022

З Новим Роком!

23.12.2022

АСК «ОМЕГА» — 28 років!

10.11.2022