Відсутність в Україні єдиної бази даних про страхових шахраїв сприяє збільшенню таких випадків – СК «ОМЕГА»

Відсутність загальної для всіх страхових компаній України бази даних, що містила б інформацію не тільки про клієнтів-шахраїв, але й про осіб, які допомагали шахраям – співробітників страхових компаній, правоохоронних органів, сприяє збільшенню випадків страхового шахрайства.
Як повідомив в інтерв'ю агентство «Інтерфакс-Україна» начальник управління виплат страхової компанії «ОМЕГА» (Київ) Анатолій Ясинський, значною підмогою в боротьбі з шахрайством стала б також централізована база з накопичувальною інформацією про застрахованих осіб і автомобілі, а також про страхові випадки, які з ними відбувалися.
«Це дозволить не тільки перевірити клієнта на предмет подвійного страхування, але і оперативно проаналізувати страхову історію клієнта, визначити його схильність до шахрайства і зібрати максимум необхідної інформації про попередні страхові події», – сказав він.
В той же час Ясинський підкреслює, що боротьба із страховим шахрайством значно ускладнюється ще і проблемами в законодавчій, правоохоронній і судовій системі країни.
«На жаль, сьогодні в Україні правоохоронні і судові органи найчастіше бачать в клієнтові «скривджену» людину, якій страхова компанія не хоче платити відшкодування. Часто вони не звертають увагу на те, що в більшості випадків відмова у виплаті страхового відшкодування базується або на порушенні клієнтом умов договору страхування, або на відвертому обмані клієнтом страхової компанії", – говорить він.
Експерт також висловив думку, що щодо покарання страхових шахраїв українське законодавство однозначно необхідно посилювати, оскільки кожен повинен розуміти: за страхове шахрайство, як і за будь-яке порушення закону, може бути строго покараний. Адже сьогодні максимум, що загрожує шахраєві, – це відмова у виплаті страхового відшкодування і, можливо, штраф, і лише у випадку, якщо страхова компанія повідомить про шахрая в правоохоронні органи і доведе його провину, що, як показує практика, зробити досить складно.
В той же час, відзначив Ясинський, усвідомлення безкарності сприяє появі все більшої кількості страхових шахраїв, а способи обману страховиків стають зухвалішими і масштабнішими. Це, у свою чергу, може стати для деяких компаній одним з чинників погіршення фінансової стабільності і можливості здійснювати страхові виплати чесним клієнтам.
«Тому хотілося б, щоб питання внесення змін в законодавство щодо покарань страхових шахраїв розглядалося на найвищому рівні законодавчої влади із залученням фахівців і професіоналів страхування», – сказав керівник управління виплат СК «ОМЕГА».
Ясинський також додав, що ще одним кроком для збільшення ефективності боротьби з шахрайством є надання страховикам офіційного права на збір інформації і проведення власного страхового розслідування, оскільки на сьогоднішній день як клієнт, так і будь-яке інша особа, має повне право відмовитися від спілкування із страховою компанією, надавати їй необхідну інформацію або документацію.
«Вельми часто відсутність такого права не тільки ускладнює процес розслідування, але не дає можливості покарати клієнта за шахрайство», – констатував він.
Крім того, на думку експерта, необхідно на законодавчому рівні встановити терміни надання відповідей на запит страховика з офіційних інстанцій (МВС, Генпрокуратура, суди), і, можливо, зобов'язати правоохоронні органи в найкоротші терміни надавати повноцінні відповіді на запити СК.
СК «ОМЕГА» створена в 1994 році. Компанія входить до 20-ки лідерів страхового ринку України, є членом Президії Ліги страхових організацій України, Моторного (транспортного) страхового бюро України, Національного клубу страхової виплати, Будівельного страхового пулу, Бюро страхових історій, бере участь в Проекті «Відкрите страхування» та є членом Хартії соціальної відповідальності і ділової репутації учасників страхового ринку.
Интерфакс-Украина

Страхова компанія «ОМЕГА» оскаржує рішення НБУ про відкликання ліцензії

28.04.2023

Акція для абонентів «Київстар»

25.12.2022

З Новим Роком!

23.12.2022

АСК «ОМЕГА» — 28 років!

10.11.2022