Найнебезпечніший час: коли слід міняти гуму

Зміна сезонів — чи не найнебезпечніший час для учасників дорожнього руху. За літній період багато водіїв звикли до сухих доріг, високих швидкостей і різких маневрів. З настанням осені і початком нічних заморозків варто бути більш уважним до дорожніх умов, що суттєво змінилися. І самий час задуматися про зміну гуми, оскільки навіть в легкі заморозки авто на літній гумі стане некерованим на дорозі. З приходом холодів літні покришки втрачають еластичність і зчеплення з дорогою, тому гальмівний шлях може збільшуватися в рази, а керованість автомобіля — помітно знижуватися.


На думку фахівців і виробників зимових покришок, встановлювати їх необхідно тоді, коли середньодобова температура протягом кількох днів тримається на рівні +5 – +7 °С. Між температурою навколишнього середовища і вибором покришки існує прямий зв’язок — чим нижче температура повітря, тим твердіше гума. Саме тому літні і зимові шини розрізняються за хімічним складом. При низьких температурах зимові покришки досить еластичні, щоб можна було без проблем управляти автомобілем. Тому переходити на зимові покришки необхідно своєчасно.
Більшість страхових компаній при укладенні договору страхування автомобілів (КАСКО) включають в нього необхідність заміни шин відповідно до сезону — як правило, в період з 1 листопада по 15 березня необхідно використовувати зимову (або всесезонну) гуму. Однак варто зазначити, що страхова компанія відмовляє у виплаті тільки в тому випадку, коли причиною ДТП стало невідповідність шин сезону експлуатації або їх зношеність понад допустимі норми, що підтверджено відповідною експертизою.

АСК «Омега» виплатила 110 000 грн. за Договором добровільного медичного страхування

12.12.2019

АСК «Омега» виплатила 40 000 грн. за Договором добровільного медичного страхування

04.12.2019

АСК «ОМЕГА» виплатила відшкодування в сумі 334 889,06 грн. за договором КАСКО

28.11.2019

АСК «ОМЕГА» виплатила відшкодування в сумі 229 796,97 грн. за договором КАСКО

21.11.2019