Грамотне планування дозволить страховикам гнучкіше управляти бізнесом в період кризи – думка

Керівникам українських страхових компаній, що знаходяться в так званій "зоні ризику", необхідно думати не лише про виживання компанії сьогодні, але й про майбутні проблеми, з якими може зіткнутися компанія до кінця року.
Таку думку висловив в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна" президент страхової компанії "ОМЕГА" Сергій Тарасенко.
За його словами, грамотне планування і передбачення процесів, з якими доведеться зіткнутися, обставин, в яких доведеться працювати в 2010 році, дозволить гнучкіше управляти бізнесом в період кризи і уникнути багатьох ризиків.
"Я щиро сподіваюся, що в 2010 році "гучних" банкрутств страхових компаній вже не буде, хоча багато учасників ринку ризикового страхування вже показують результати, далекі від позитивних, і, щоб хоч якось врятувати ситуацію, посилено демпінгують всупереч здоровій логіці і наперекір будь-якій більш-менш логічній стратегії розвитку бізнесу", – відзначив він.
На думку президента СК "ОМЕГА", перша хвиля банкрутств страховиків стала результатом  помилок менеджменту компаній у минулому і небажання (часто – фінансова неможливість) власників компаній підтримати страховий напрям свого бізнесу.
"Іншими словами, в умовах що склалися, шансів відновити нормальну діяльність фактично, не було, адже не може бути збереження якогось "бренду" самоціллю – важливо, щоб за ним була реальна і, більш того, лояльна клієнтська база. Який сенс "рятувати" хай добре розкручений і впізнаваний бізнес, за яким немає не тільки реальних клієнтів, але у нього і вельми сумнівна ефективність роботи мережі продажів?" – говорить С.Тарасенко.
За його словами, в такій ситуації страховикові не допоможуть дії кризис-менеджера або тимчасового адміністратора.
Президент СК "ОМЕГА" вважає, що, на відміну від першої хвилі банкрутства страхових компаній, другої хвилі (її можливість прогнозують орієнтовано на четвертий квартал 2010 року) може і не бути.
"Згоден, банкрутств юридичних (анулювання ліцензій, скорочення ринкової діяльності і "заморожування" компаній) в 2010 році буде немало. Але це торкатиметься, в більшості своїй, невеликих компаній, не орієнтованих на присутність у всіх регіонах і що не займають значущої частки в роздрібному страхуванні", – констатує С.Тарасенко.
За його словами, згортання діяльності такими компаніями для ринку ризикового страхування буде непомітним. Відносно дійсно важливих для ринку страховиків президент СК "ОМЕГА" сказав, що вони навчилися виживати в умовах макроекономічної турбулентності.
Крім того, серед ризиків, які впливають на погіршення ситуації та  банкрутство страховиків С.Тарасенко назвав інфляцію і падіння курсу національної валюти, а також різкі "каральні дії державних органів".
СК "ОМЕГА" створена в 1994 році. Є членом президії Ліги страхових організацій України, Моторного (транспортного) страхового бюро України, Національного клубу страхової виплати, Будівельного страхового пулу, Бюро страхових історій. Бере участь в проекті "Відкрите страхування" і є членом Хартії соціальної відповідальності і ділової репутації учасників страхового ринку.
За попередніми даними, СК "ОМЕГА" за підсумками 2009 року, зібрала більше 212 млн. грн страхових премій і виплатила більше 30 млн. грн страхових відшкодувань.
 
"Інтерфакс-Україна"

Страхова компанія «ОМЕГА» оскаржує рішення НБУ про відкликання ліцензії

28.04.2023

Акція для абонентів «Київстар»

25.12.2022

З Новим Роком!

23.12.2022

АСК «ОМЕГА» — 28 років!

10.11.2022