Водіїв попередили про незаконну зупинку

Зупинка автомобіля патрульної поліцією повинна під собою мати законну підставу. При безпричинної зупинки служителі закону здійснюють грубе порушення.

Як відзначають адвокати юридичної компанії «Дорожній адвокат», що зупинка через «перевірка документів» або «Операція зброю-вибухівка» – це не передбачені законом підстави, які стають системою. При цьому, коли водії не висловлюють своє обурення, то породжують повторні численні необгрунтовані зупинки.

«Мережа Youtube заповнена відеороликами про з’ясування між водіями і поліцейськими причин зупинки. Такі відео, як правило, супроводжуються агресією з обох сторін і ненормативною лексикою, проте не призводять до припинення неправомірних дій », – зазначають адвокати.

Юристи нагадують, що на такі порушення з боку поліцейських водії мають право реагувати в правовому руслі. Тому що поліцейський повинен діяти виключно в рамках закону. Вони повідомляють, що водій має повне право звернутися зі скаргою на неправомірні дії працівників патруля до його керівництва або в підрозділ поліції вищого рівня.

Якщо ж у діях поліцейського, на вашу думку, є ознаки кримінального злочину, то водій повинен звернутися в прокуратуру для перевірки наявності в діях інспектора ознак злочину. При наявності такої скарги буде проводитися перевірка і з’ясування причин незаконної зупинки. За результатами розгляду скарги, такого поліцейського можуть притягнути до дисциплінарної відповідальності, або при наявності підстав – до кримінальної. Дисциплінарна відповідальність включає також звільнення від служби в поліції.

Навіть якщо інспектору при перевірці вдасться виправдати свої дії, то наступного разу він задумається перед тим, як зупиняти автомобіль без законних підстав.

Нагадаємо, що український відеоблогер показав, як патрульні придумують безглузді причини зупинки транспортного засобу.

За матеріалами сайту autonews.ua

Клієнт АСК «ОМЕГА» отримав відшкодування в сумі 339 904,67 гривень

26.06.2020

Фахівці страхової компанії “ОМЕГА” розробили і успішно впровадили продукт з комплексного страхування подорожуючих Україною.

19.06.2020

АСК “ОМЕГА” забезпечує стабільні виплати по ОСАГО в умовах карантину

19.05.2020

Чому у ДТП з пішоходом зазвичай винен водій?

08.05.2020