В Україні створюють електронні водійські права

Водійські права в Україні хочуть оцифрувати і перенести в смартфон. Зараз ця система розробляється, і буде запущений експериментальний варіант.

Подробиці розповів віце-прем’єр-міністр з питань цифрової трансформації Михайло Федоров.

Він пояснив, що водієві не обов’язково буде носити пластикове посвідчення, а його відсканований варіант буде в телефоні — поліцейський під час перевірки зможе зчитати QR-код.

«Зараз ми працюємо над запуском цифрових водійських прав і цифрових студентських квитків. І скоро запустимо експеримент, коли люди зможуть замість пластикових прав возити з собою цифрові права, і ніхто не буде за це штрафувати … Навіщо мені фізична наявність водійського посвідчення, якщо я можу його показати в електронному вигляді? Все одно планшет є у 30% поліцейських. Вони можуть у мене відсканувати QR-код і перевірити посвідчення у своїй базі даних. У селах, де немає планшетів, все одно поліцейські сідають в патрульний автомобіль і телефонують до себе на базу, щоб перевірити посвідчення», — сказав Федоров.

Однак в постанові є особливі нюанси, про які водіям варто пам’ятати. І в першу чергу це те, що посвідчення повинно бути завантажено в спеціальний додаток на смартфоні.

«Ми пропонуємо за бажанням громадянина і за допомогою відповідного мобільного додатка ДіЯ, яке запрацює вже в грудні цього року, генерувати електронні права і техпаспорт. Такі електронні документи будуть мати рівнозначну юридичну силу і так же ідентифікувати громадянина», — заявив міністр внутрішніх справ Арсен Аваков.

За матеріалами www.segodnya.ua, www.autonews.ua

АСК “Омега” – Генеральний страховий партнер Spartan Race Ukraine 2020.

11.09.2020

Новий офіс страхової компанії «ОМЕГА»

07.09.2020

Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву та АСК «Омега» уклали договір про співпрацю

03.08.2020

Клієнт АСК «ОМЕГА» отримав відшкодування в сумі 339 904,67 гривень

26.06.2020