В Україні створюють електронні водійські права

Водійські права в Україні хочуть оцифрувати і перенести в смартфон. Зараз ця система розробляється, і буде запущений експериментальний варіант.

Подробиці розповів віце-прем’єр-міністр з питань цифрової трансформації Михайло Федоров.

Він пояснив, що водієві не обов’язково буде носити пластикове посвідчення, а його відсканований варіант буде в телефоні — поліцейський під час перевірки зможе зчитати QR-код.

«Зараз ми працюємо над запуском цифрових водійських прав і цифрових студентських квитків. І скоро запустимо експеримент, коли люди зможуть замість пластикових прав возити з собою цифрові права, і ніхто не буде за це штрафувати … Навіщо мені фізична наявність водійського посвідчення, якщо я можу його показати в електронному вигляді? Все одно планшет є у 30% поліцейських. Вони можуть у мене відсканувати QR-код і перевірити посвідчення у своїй базі даних. У селах, де немає планшетів, все одно поліцейські сідають в патрульний автомобіль і телефонують до себе на базу, щоб перевірити посвідчення», — сказав Федоров.

Однак в постанові є особливі нюанси, про які водіям варто пам’ятати. І в першу чергу це те, що посвідчення повинно бути завантажено в спеціальний додаток на смартфоні.

«Ми пропонуємо за бажанням громадянина і за допомогою відповідного мобільного додатка ДіЯ, яке запрацює вже в грудні цього року, генерувати електронні права і техпаспорт. Такі електронні документи будуть мати рівнозначну юридичну силу і так же ідентифікувати громадянина», — заявив міністр внутрішніх справ Арсен Аваков.

За матеріалами www.segodnya.ua, www.autonews.ua

АСК «Омега» — 25 років надійного страхового захисту

08.11.2019

АСК «Омега» переуклала договори страхування з великими підприємствами

30.10.2019

АСК «Омега» виплатила 29 784 грн. за Договором обов’язкового страхування від нещасного випадку на транспорті

29.10.2019

Семінар регіональних підрозділів Придніпровської дирекції

24.10.2019